top of page
IMG-20221209-WA0001.jpg

Kurucumuz Latife İŞBİTİREN, 1963 Hatay Kırıkhan doğumludur. İlk orta ve lise tahsilini Kırıkhan'da tamamlamıştır. 1989 yılında ailesi ile birlikte İsviçre'nin Bern şehrinin Utzustorf kasabası'na yerleşmiştir. İki yıl süren Almanca eğitiminin ardından yurt dışındaki ilk çalışma deneyimi Utzustorf Belediyesi'nde İsviçre'ye yerleşen göçmenlere Almanca Türkçe çevirmenlik yaparak başlamıştır. 2004 yılında eşi ve üç çocuğu ile İngiltere'nin başkenti Londra'ya yerleşmiştir. Londra'da bulunan Enfield College'de İngilizce eğitimi, 2009 ve 2011 yılları arasında Southgate College'de Kitchen Assistant eğitimi aldı.

2012-2013 de Harlow College'de Matematik eğitimi almasının ardından 2016'da Stansted Havaalanı'nda yer ve hava hostesti olarak çalıştı.

Sosyal anlamda birçok kurs tamamlayarak sertifikalar edindi.

Latife İŞBİTİREN çevresine ve topluma daima faydalı ve yardımsever çalışmaları dolayısı ile tanıyanları ona yardım meleği olarak hitap ederler.

Kurucumuz Latife İŞBİTİREN işlerinin yanısıra göçmen sorunları üzerine yoğun ve yorucu çalışma temposu içerisindeyken kalp ve şeker rahatsızlığı yaşadı.

Tedavi sürecindeyken hayatının dönüm noktası olan bir karar aldı. Bu kararı almasında en büyük etken hastanelerde karşılaştığı engelli insanların yaşam mücadeleleri oldu. Bu konuda kendisine profesyonel anlamda destek olup yol gösteren akrabası Türkiye Engelliler Vakfı Başkanı Şükrü Boyraz ile istişareleri neticesinde 2015 yılında Londra Engelliler Derneğini kurdu.

Engellilerin karşılaştıkları sorunların giderilmesi, ihtiyaçlarının karşılanması adına engellilerin sesi olmayı kendisine misyon edindi.

Moderatörlüğünü kendisinin yaptığı TV programında engelli sorunlarını toplum nezdinde paylaştı. Engellilerin sosyal yardımlardan yararlanmaları ev edinmeleri başta olmak üzere birçok konuda aktif çalışmalarının yanısıra engelliler için projeler geliştirmektedir. Latife İşbitiren üç çocuk annesi ve altı torun sahibidir.

Our founder Latife ISBITIREN was born in 1963 in Kirikhan Hatay. She completed her primary secondary and high school education in Kirikhan. She then moved to a peaceful village called Utzustorf in the city of Bern in Switzerland. After comleting her two-year education in learning German, she started working for the Municipality of Utzustorf as a German-Turkish interpreter to refugees living in Switzerland. With her husband and three children, she moved to London, the capital city of the United Kingdom in 2004. She studied English language at the Enfield College in London and between the years 2009-2011 she also attended courses in Southgate Collage for Kitchen Assistant. She also attended Mathematics courses at the Harlow College in 2012-2013. After completing her education, she started working at the Stansted Airport as a ground and air hostess. She attained a lot of certificates in social fields.Latife ISBITIREN has been named as an angel by the people who know her as she was always doing everything she could to help people in need. Our founder Latife ISBITIREN had developed some serious health complications with both diabetes and her heart while working hard to help refugees settle in their new lives. 

While she was receiving treatment at hospitals for her symptoms, she started visiting hospitals on a regular basis where she saw disabled people who tried to survive their diseases. She was inspired by what she saw at the hospitals when she decided to find the London Disability  Charity in London in 2015 and has received professional support from Mr. Sukru BOYRAZ the president of The Turkish Disability Charity. She was moderating TV programs in order to highlight problems the disabled people were facing. She was helping disabled people to apply for their housing and welfare needs. Latife ISBITIREN has three children and six grandchildren. ​

bottom of page